returnhp
houpacka
jablko
sova
pavouk
ptak
hnizdo
kosik
zebrik
srdce
budka
pavouk

PŘÍBĚHY ÚČASTNÍKŮ KURZU

 

Zkušenosti, zážitky, splněná i nesplněná očekávání, reference účastníků kurzů - to vše vám nabídne tato stránka. Začtěte se a inspirujte se.

 


 

Jsem Jana, 33 let, absolventka stavební fakulty ČVUT, matka dvou dětí ve věku 3 a 5 let, 1.5 roku vdova (= cca 500 probrečených večerů), nikdy jsem nepracovala, pouze při škole v projekční kanceláři. Po škole jsem bydlela s manželem (vědec ve fyzikálním institutu) 3 roky v Německu. Před kurzem jsem byla docela psychicky vyřízená, hlavně díky těm 5 letům doma s miminama bez kontaktu s "normálníma" lidma, takže kurz mi (podle mě) pomohl hlavně v tom, že jsem měla důvod "odložit" děti a poprvé po pěti letech  vyzkoušet myslet na něco jiného než co souviselo s nimi (hodila jsem za hlavu to lego a krupicovou kaši, jak píšete) :-). Takže v mém životě se změnilo to, že jsem zjistila, že myslet občas na něco "dospěláckého" je potřeba a je to důležité pro návrat do normálního světa. Taky jsem možná získala trochu sebevědomí, když člověk viděl, že v tom nezaměstnaném období není sám. A lektoři svou pozitivitou taky dobře působili. 

 

Jsem ale technik a mám logický mozek :-), takže i trochu něčeho faktického. Nejvíc mi pomohla ta přednáška o životopise (ta paní mi přišla hodně dobrá, přestože ji ostatní dost zkritizovali). Hned jsem si tehdy doma podle ní předělala životopis a pak mě pozvali na všechny pohovory (tři), kam jsem ho poslala. Předtím mě nepozvali nikdy nikam. Ovšem na pohovorech jsem byla totálně neschopná, takže z toho nic nebylo. Na pohovor bych konkrétně já potřebovala hóóódně trénovat, takže bych byla pro, kdybyste tam měli i nějaké info o pohovorech. Ono je to hlavně ale asi o praxi, takže nějaká fakta by konkrétně mně moc nepomohla. To jsem vyzkoušela pak ještě později na celodenním kurzu o pohovorech, kde jsem to neuměla ani jen tak nanečisto. Byla jsem pak po prázdninách (když jsem měla ve školce poprvé v životě obě děti, takže až tehdy jsem hledání práce mohla začít myslet opravdu vážně) ještě na dvou podobných kurzech. Oba probíhaly v pracovní den od 9 do 14 a to na tom hodnotím fakt hodně dobře, že si člověk zvykl na režim, jako když chodí do práce. A opět mezi normální dospěláky, do dospěláckého světa. A to, že se člověk naučí ten denní režim, mi přijde teda fakt důležité. Vám to třeba tak nepřijde, když jste zaměstnaní :-). Ale kurzy děláte pro nezaměstnané, tak proč jsou až někdy večer?

 

Závěrem bych chtěla dodat, že už 14 dní jsem zaměstnaná, a to dokonce na můj vysněný částečnější úvazek (6h denně). Práce, o které se mi ani nesnilo.

 


 

esf