returnhp
houpacka
jablko
sova
pavouk
ptak
hnizdo
kosik
zebrik
srdce
budka
jablko

Cílovými skupinami projektu jsou:

  • studenti a mladí lidé do 26 let
  • rodiče na mateřské nebo rodičovské dovolené
  • dlouhodobě nezaměstnaní

 

Eva, 33 let

Eva je matka dvou dětí ve věku 4 a 2 roky. Než odešla na mateřskou dovolenou pracovala jako účetní. Poslední 4 roky je mimo veškerý kontakt se svým oborem a vlastně ani neví, jestli chce i po návratu z rodičovské pracovat v účtárně. Připadá jí, že stejně v práci nevyužila své přednosti a spíše přežívala z jednoho pracovního dne do druhého. Ráda by přišla na to, jakým směrem by se měla ubírat, jak pracovat na svém osobním rozvoji a jak se připravit na návrat do pracovního prostředí. Upřímně řečeno vítá jakoukoliv aktivitu, kdy na pár hodin vklouzne do světa dospělých a hodí za hlavu lego a krupicovou kaši.

 

Matěj, 22 let

Matěj je student filosofické fakulty. Dobře si uvědomuje, že najít práci po absolvování vysoké školy a zejména humanitního oboru nebude úplně jednoduché. Proto se snaží rozvíjet i v rámci mimoškolních aktivit. Hledá nové cesty sebepoznání a osobního rozvoje. Stále si není jistý, jestli dobře zná své silné stránky, které bude muset jednom umět dobře "prodat" svému budoucímu zaměstnavateli.

 

Karel, 56 let

Karel pracoval od maturity jako ekonom ve velké výrobní společnosti. Když firma před rokem zkrachovala, přišel o práci spolu se stovkami dalších lidí. Město, ve kterém žije, má jednu z nejvyšších nezaměstnaností v zemi, a Karel propadá čím dál hlouběji do beznaděje, že si ve svém věku ještě nějakou práci najde. Moc dobře si uvědomuje, že musí najít nějaké nové impulzy ke změně pohledu na svou situaci a pracovat na jiném přístupu i k sobě samému.

 

esf